XVI Niedziela Zwykła
22 lipca 2018 r.

1. Dzisiaj z racji przypadającego 25 lipca Wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.
• zarówno dzisiaj, jak i w przyszłą niedzielę, będą zbierane ofiary do puszek. Ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy – Akcja: Święty Krzysztof.
2. Wspomnienia liturgiczne i nabożeństwa w tygodniu
• od poniedziałku do soboty o godz. 18.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Na zakończenie Adoracji Litania do Najdroższej Krwi.
• Poniedziałek /23 lipca/ – Święto św. Brygidy, Patronki Europy
• Wtorek /24 lipca/ – Wspomnienie św. Kingi
• Środa /25 lipca/ – Święto św. Jakuba Apostoła i Wspomnienie św. Krzysztofa
– dzień imienin bpa Krzysztofa – pamiętamy w modlitwie o solenizancie
– Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.40. Zachęcam do składania próśb i podziękowań, które zostaną odczytana w czasie Nowenny.
• Czwartek /26 lipca/ – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P.
• Sobota /28 lipca/ – Wspomnienie św. Charbela
3. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę ze Stalowej Woli na Jasną Górę, w dniach 4 – 12 sierpnia br.,
w zakrystii. Zachęcam do pielgrzymowania.
4. Osoby, które nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zapraszam do codziennego, duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. W dniach Pieszej Pielgrzymki, w naszej parafii przed Mszą Świętą wieczorną, będziemy modlili się na różańcu. Po Mszy Świętej odśpiewamy Apel Jasnogórski.
5. W przyszłą niedzielę /29 lipca/ w Kościele M.B. Królowej Polski w Stalowej Woli odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy św. Jadwigi. O godz. 14.00 w intencji pielgrzymów zostanie odprawiona Msza Święta, a bezpośrednio po niej zostaną podane informacje organizacyjne. Zapraszam wszystkich, którzy zamierzają wyruszyć na pielgrzymi szlak (ks. Grzegorz Martyna – przewodnik Grupy św. Jadwigi).
6. Serdeczne Bóg zapłać dla darczyńcy z bloku przy ul. PCK 8 za Dar Serca złożony na potrzeby naszej Parafii.
7. Zachęcam do systematycznego czytania Pisma Świętego /14 numer „W świetle słowa Bożego”/ oraz do czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
8. Wszystkim parafianom, przyjaciołom naszej parafii i miłym gościom, szczególnie dzieciom i młodzieży, życzę szczęśliwego czasu wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że czas wakacji i urlopów nie zwalnia nas z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej.
9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Marianna GŁWACKA. Polecając ja miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

KOMUNIKAT Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin

Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2018/2019. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia. Studium trwa dwa lata; zajęcia odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu, od października do czerwca i są bezpłatne. Zgłoszenia do 10 września 2018r.