Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxWprowadzenie relikwii krwi bł. Jana Pawła II - 16 października 2011 r.

Uroczyste wprowadzenie relikwii krwi Bł. Jana Pawła II do kaplicy akademickiej odbyło się 16 października 2011 r., dokładnie w 33 rocznicę wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Papieża. Uroczystość rozpoczęła się procesją z relikwiami z dziekanatu KUL do kaplicy. /zob. galerię zdjęć/

Procesję poprowadziła Orkiestra Dęta z Miejskiego Domu Kultury ze Stalowej Woli, poczty sztandarowe, harcerze, wojsko, pracownicy naukowo-dydaktyczni z dziekanami obu Wydziałów Zamiejscowych KUL. Wszystkim towarzyszyli licznie przybyli studenci niosący w dwóch rzędach zapalone pochodnie. Na końcu w asyście bpa Edwarda Frankowskiego niesiono relikwiiarz z relikwiami błogosławionego papieża. Po ustawieniu relikwiarza na ołtarzu rozpoczęto sprawowanie Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Edward Frankowski. 
Dzięki życzliwości TV kablowej Stella, która zadbała o bezpośrednią transmisję uroczystości, bardzo licznie zgromadzeni wierni mogli w niej wziąść udział w kaplicy, na korytarzu oraz w auli nad kaplicą.
Pod koniec Mszy św. poświęcono boczny ołtarz ku czci błogosławionego papieża, w którym bp umieścił relikwiarz. W czasie uroczystości pieśni na zmianę z ludem wykonywał Chór Kameralny z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
Po Eucharystii o godz. 21.00 rozpoczęto wielką modlitwę uwielbienia i dziękczynienia prowadzoną przez członków zespołu Gospelrain z Lublina. Uroczystość została zakończona kapłańskim błogosławieństwem.

Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim, którzy przyszli z pomocą przy organizacji i przebiegu uroczystości. Moi drodzy bez WAS nie moglibyśmy przeżyć w tak piękny i pełen modlitewnej atmosfery sposób tego dnia i wydarzenia. Bóg zapłać!

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości