Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxV Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
19 marca /poniedziałek/ - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., o godz. 12.00 Msza św. z procesją i uroczystym poświęceniem palm.
Program Wielkiego Tygodnia umieszczono razem z planem rekolekcji. Informujemy, że w I i II dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.

2. Rozpoczęliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Krzysztof Poświata – michalita pracujący na Białorusi. Rekolekcje trwają od niedzieli do środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie Mszy św. Przewidziano trzy dodatkowe spotkania po Mszach św. wieczornych: dla młodzieży /poniedziałek/, małżonków /wtorek/, osób żyjących samotnie /środa/.
Spowiedź rekolekcyjna
w środę. Plan rekolekcji znajduje się na stoliku, tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej parafii. Ofiary składane od poniedziałku do środy będą naszym podziękowaniem ks. Krzysztofowi oraz jego wsparciem w pracy na Białorusi.

Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji i ojca rekolekcjonisty.

3. Adoracja eucharystyczna w czwartek po Mszy św. wieczornej. Po adoracji zostaną odmówione modlitwy egzorcyzmu nad przyniesioną solą, wodą i olejem.

4. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 18.15, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na wystrój Bożego Grobu.

5. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową po raz pierwszy ze Stalowej Woli do Katedry w Sandomierzu /odcinek 41 km/, w najbliższy piątek, 23 marca 2018 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00 w naszej parafii. Zapisy uczestnictwa tylko przez stronę www.edk.org.pl
Organizatorzy EDK chętnie udzielą wszelkich informacji zainteresowanym dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. na korytarzu przy stoliku.

6. Zachęcamy do dzieła Postnej Sztafety: 1) o chlebie i wodzie 2) bez internetu i tel. komórkowego.

7. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać osobiste deklaracje abstynencje.

8. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci przed I Komunią św. otrzymają pobłogosławione modlitewniki. Ponad to dziecko, które złożyło najwięcej serduszek dla Misia Maurycego, otrzyma go już na zawsze.

9. Dzisiaj w katedrze w Sandomierzu na Mszy św. o godz. 10.30, 7 mężczyzn z naszej parafii zostanie włączonych przez biskupa w grono pierwszych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w naszej diecezji. Jest to ważne wydarzenie w życiu parafii. Serdecznie proszę całą parafię o dar modlitwy.  

10. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00.

11. W zakrystii można nabyć przywiezione z Ziemi Świętej różańce wykonane z drzewa oliwnego.

12. W pierwszym tygodniu wakacji planujemy wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego. Poszukujemy osób, które chciałyby pomóc i pojechać jako wychowawcy, opiekunowie i animatorzy.

13. Dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii i wystrój Bożego Grobu: Metalowców 4; ul. PCK 10; ul. Ofiar Katynia 4; przyjaciele parafii.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Naszego Czasu.

15. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Stanisław Ziarno z ul. Hutniczej 11. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości