Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxIV Niedziela Wielkiego Postu - 11 marca 2018 r.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

2. Adoracja eucharystyczna w czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa w kościele będzie tylko rano po Mszy św. o godz. 7.00, natomiast popołudniu zapraszamy na drogę krzyżową razem z parafią Trójcy Przenajświętszej. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 18.00. /wyjątkowo/.
Gorzkie Żale
z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na wystrój Bożego Grobu.

4. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową po raz pierwszy ze Stalowej Woli do Katedry w Sandomierzu /odcinek 41 km/, 23 marca 2018 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00 w naszej parafii. Zapisy uczestnictwa tylko przez stronę www.edk.org.pl

5. Zachęcamy do dzieła Postnej Sztafety w wybranym dniu w dwóch wymiarach: 1) o chlebie i wodzie 2) bez internetu i tel. komórkowego. Prosimy o podanie imion osób podejmujących Postną Sztafetę w celu omodlenia przez wspólnotę.

6. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać osobiste deklaracje abstynencje.

7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę za tydzień. Poprowadzi je ks. Krzysztof Poświata – michalita pracujący na Białorusi. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie Mszy św. Przewidziano trzy dodatkowe spotkania po Mszach św. wieczornych: dla młodzieży /poniedziałek/, małżonków /wtorek/, osób żyjących samotnie /środa/.
Spowiedź rekolekcyjna
w środę 21 marca 2018 r. Plan rekolekcji znajduje się na stoliku.

Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji i ojca rekolekcjonisty.

8. Spotkanie dla dzieci przed I Komunią św. we wtorek o godz. 17.00. Natomiast w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 otrzymają pobłogosławione modlitewniki.

9. Spotkanie biblijne odnoszące się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?” w środę po Mszy św. wieczornej.

10. Spotkanie dla ministrantów w czwartek o godz. 17.00, lektorów w czwartek o godz. 17.30.

11. W niedzielę za tydzień w katedrze w Sandomierzu na Mszy św. o godz. 10.30, 7 mężczyzn z naszej parafii zostanie włączonych przez biskupa w grono pierwszych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w naszej diecezji. Zachęcam rodzinę, przyjaciół do udziału w tym ważnym wydarzeniu a całą parafię o dar modlitwy.

12. W zakrystii można nabyć przywiezione z Betlejem i Jerozolimy różańce wykonane z drzewa oliwnego.

13. W pierwszym tygodniu wakacji planujemy tygodniowy wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego. Poszukujemy osób, które chciałyby pomóc i pojechać jako wychowawcy, opiekunowie i animatorzy. Również zwracamy się z zachętą do osób, które chciałyby wolontarystycznie podjąć opiekę nad naszym pasem zieleni przy kościele. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt w zakrystii.

14. Za tydzień na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które składały serca dla Misia Maurycego. Dziecko, które złożyło najwięcej serduszek otrzyma Misia już na zawsze.

15. W ramach dzieła Rodzinnego Świętowania Niedzieli w parafii Trójcy Przenajświętszej zapraszamy na spotkanie w panią dr Wandą Półtawską za tydzień 18 marca 2018 r. po Mszy św. o godz. 10.30.

16. Szkoła Podstawowa nr 1 w Stalowej Woli zaprasza na Dzień Otwarty 17 marca 2018 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

17. Dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii i wystrój Bożego Grobu: Róża I, II, IV, V; ul. Hutnicza 10; przyjaciele parafii.

18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Naszego Czasu.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości