Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxIII Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj na Gorzkich Żalach o godz. 17.30.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

3. Adoracja eucharystyczna czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

4. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 18.15, Gorzkie Żale
z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na wystrój Bożego Grobu.

5. Stalowowolska Droga Krzyżowa mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku odbędzie się w najbliższy piątek 9 marca br. – rozpoczęcie o godz. 18.00 przy krzyżu misyjnym w naszej parafii.

6. Zachęcamy do dzieła Postnej Sztafety w wybranym dniu w dwóch wymiarach: 1) o chlebie i wodzie 2) bez internetu i tel. komórkowego. Prosimy o podanie imion osób podejmujących Postną Sztafetę w celu omodlenia przez wspólnotę.

7. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać osobiste deklaracje abstynencje.

8. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie w V Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Krzysztof Poświata – michalita pracujący na Białorusi. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie Mszy św. Przewidziano trzy dodatkowe spotkania dla młodzieży /poniedziałek/, małżonków /wtorek/, osób żyjących samotnie /środa/.
Spowiedź rekolekcyjna
w środę 21 marca 2018 r.

Plan rekolekcji znajduje się na stoliku. Koordynatorów z poszczególnych bloków bardzo prosimy, aby pobrali z zakrystii plany rekolekcji i przekazali sąsiadom.

9. Spotkanie Rycerzy Kolumba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

10. Spotkanie wolontariuszy Duszpasterstwa Akademickiego BASZTA, którzy chcą pomoć przy tegorocznym Memoriale Sportowym św. Jana Pawła II we wtorek po Mszy św. wieczornej. 

11. Spotkanie biblijne odnoszące się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?” w środę po Mszy św. o godz. 19.00.

12. Spotkanie dla ministrantów w czwartek o godz. 17.00, lektorów w czwartek o godz. 17.30.

13. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na warsztaty pt. „Odzyskaj swoją wolność” prowadzone przez psychoterapeutę O. Adriana Lorysia OFM, 10 marca br. Szczegółowe informacje tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

14. W zakrystii można nabyć specjalnie przywiezione z Betlejem i Jerozolimy różańce wykonane w drzewa oliwnego.

15. Dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii i wystrój Bożego Grobu: ul. Hutnicza 13; ul. Metalowców 4x2; 13, ul. Ofiar Katynia 24;25; przyjaciele parafii.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Naszego Czasu. M0żna również nabyć baranki wielkanocne, które są ma stoliku.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości