Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxII Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj na Mszach św. do południa, gościmy ze słowem świadectwa młodych chłopaków ze wspólnoty Cenacolo, podejmujących pracę nad różnego rodzaju uzależnieniach. Na korytarzu jest możliwość rozmowy z gośćmi oraz zakupu własnoręcznie wykonywanych przez nich rzeczy.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela marca.
Adoracja eucharystyczna
w najbliższy I czwartek będzie trwała cały dzień i będzie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy wszystkich na modlitwę, jednocześnie prosimy chętnych o zapisanie w zakrystii swojego czasu adoracji w ciągu dnia, aby zapewnić stałą obecność osób przed Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź w I piątek
rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 18.00.
Chorzy z Komunią św.
zostaną odwiedzeni w I piątek od godz. 9.00.
Adoracja eucharystyczna
w I piątek i I sobotę od godz. 18.00.
Zmiana tajemnic różańcowych
w niedzielę za tydzień na Gorzkich Żalach o godz. 17.30.

4. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 18.15, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na wystrój Bożego Grobu.
Stalowowolska Droga Krzyżowa mężczyzn
do Sanktuarium św. Józefa w Nisku odbędzie się 9 marca br. – rozpoczęcie o godz. 18.00 przy krzyżu misyjnym w naszej parafii.

5. Zachęcamy do dzieła Postnej Sztafety w wybranym dniu w dwóch wymiarach: 1) o chlebie i wodzie 2) bez internetu i tel. komórkowego. Prosimy o podanie imion osób podejmujących Postną Sztafetę w celu omodlenia przez wspólnotę.

6. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać osobiste deklaracje abstynencje.

7. Spotkanie biblijne odnoszące się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?” w środę po Mszy św. o godz. 19.00.

8. Spotkanie dla ministrantów w czwartek o godz. 17.00, lektorów w czwartek o godz. 17.30.

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek: droga krzyżowa, Msza św. i spotkanie.

10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na warsztaty pt. „Odzyskaj swoją wolność” prowadzone przez psychoterapeutę O. Adriana Lorysia OFM, 10 marca br. Szczegółowe informacje tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

11. W zakrystii można nabyć specjalnie przywiezione z Betlejem i Jerozolimy różańce wykonane w drzewa oliwnego.

12. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na Misje.

13. W minionym tygodniu został zamontowany nowy projektor do wyświetlania tekstów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zakupie i montażu projektora. Dziękujemy również za oczyszczenie i pomalowanie zabrudzonych ścian nad kaloryferami grzewczymi.
Dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii i wystrój Bożego Grobu: Róża III; ul. Hutnicza 3; 13; Metalowców 7; przyjaciele parafii.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli. M0żna również nabyć baranki wielkanocne, które są ma stoliku.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości