Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxI Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
22 lutego /czwartek/ - Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

2. Wielkopostna Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w czwartek po Mszy św. wieczornej. Po adoracji zostaną odmówione modlitwy egzorcyzmu nad przyniesioną solą, wodą i olejem.

3. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 18.15, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na wystrój Bożego Grobu.

4. Zachęcamy do dzieła Postnej Sztafety w wybranym dniu w dwóch wymiarach: 1) o chlebie i wodzie 2) bez internetu i tel. komórkowego. Prosimy o podanie imion osób podejmujących Postną Sztafetę w celu omodlenia przez wspólnotę.

5. Przy ołtarzu św. Jana Pawła II wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać osobiste deklaracje abstynencje.

6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 17.00.

7. Spotkanie biblijne odnoszące się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?” w środę po Mszy św. o godz. 19.00.

8. Spotkanie dla ministrantów w czwartek o godz. 17.00, lektorów w czwartek o godz. 17.30.

9. Spotkanie wyjeżdżających na ŚDM Panama 2019 odbędzie się 24 lutego /sobota/ o godz. 11.00 w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu.

10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na warsztaty pt. „Odzyskaj swoją wolność” prowadzone przez psychoterapeutę O. Adriana Lorysia OFM, 10 marca br. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

11. Dzisiaj na korytarzu za szklanymi drzwiami można nabyć specjalnie przywiezione z Betlejem i Jerozolimy różańce wykonane w drzewa oliwnego. Ofiary będą wsparciem dla działań materialnych w parafii /spłata konstrukcji aluminiowo-szklanej/.

12. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu ogłasza nabór na podyplomowe studia teologiczno katechetyczne dla sióstr zakonnych i osób świeckich. Celem tych studiów jest uzyskanie uprawnień do nauczania religii. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej diecezji.

13. Trwa w naszej parafii KURS NOWE ŻYCIE prowadzony przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji z Lublina, w którym uczestniczy prawie 35 osób. Prośmy o dobre owoce tego wydarzenia dla naszej wspólnoty.

14. Za tydzień w niedzielę na Mszach św. do południa, będziemy gościć ze słowem świadectwa młodych chłopaków ze wspólnoty Cenacolo, podejmujących pracę nad różnego rodzaju uzależnieniach.

15. Naczelnik Urzędu Skarbowego zwraca się z komunikatem do przedsiębiorców. Treść komunikatu jest na tablicy ogłoszeń.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

17. Dwa tygodnie temu odeszła od nas śp. Maria Jankowska z ul. Ofiar Katynia 1. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości