Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxVI Niedziela zwykła - 11 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj /11 lutego/ przypada Światowy Dzień Chorego. Na wszystkich Mszach św. chorzy oraz osoby w podeszłym wieku będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

2. W środę /14 lutego br./ przypada POPIELEC, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; /wyjątkowo/ 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Caritas.

3. Wielkopostna Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 18.15, Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na wystrój Bożego Grobu.

5. Zachęcamy do dzieła Postnej Sztafety w wybranym dniu w dwóch wymiarach: 1) o chlebie i wodzie 2) bez internetu i tel. komórkowego. Prosimy o podanie imion osób podejmujących Postną Sztafetę w celu omodlenia przez wspólnotę.

6. Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W kościele jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać osobiste deklaracje abstynencje.

7. W najbliższy weekend odbędzie się w naszej parafii KURS NOWE ŻYCIE prowadzony przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji z Lublina. Mając na miejscu takie wydarzenie bardzo zachęcamy do udziału. Rozpoczęcie w piątek Mszą św. o godz. 19.00, sobota: 9.00-20.00; niedziela 9.00-12.00. Ulotki dotyczące tego wydarzenia znajdują przy wyjściu z kościoła. Zapisy i opłaty w zakrystii.

8. Zapraszamy do udziału w planowanym SEMINARIUM WIARY, który rozpoczniemy w środę po I Niedzieli Wielkiego Postu tj. 21 lutego. Seminarium będzie okazją do rozbudzenia swojej wiary oraz uproszenia Darów Ducha Świętego.

9. Spotkanie biblijne odnoszące się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?” w środę popielcową po Mszy św. o godz. 19.00.

10. Spotkanie dla ministrantów w czwartek o godz. 17.00, lektorów w czwartek o godz. 17.30.

11. Od wczoraj trwają Walentynkowe Dni Małżeńskie dla dekanatu Stalowa Wola organizowane przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. Łącznie udział bierze ponad 320 osób. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się takie spotkanie dla drugiej grupy uczestników.

12. Dzisiaj w ramach akcji „Tłusta niedziela z pączkiem” zachęcamy do nabywania pysznych pączków. Dochód akcji wesprze planowany wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego.

13. Bardzo dziękujemy za wsparcie modlitewne w czasie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Msze św. za uczestników pielgrzymki będą sprawowane: 28; 29; 30 maja 2018 r. o godz. 7.00 oraz 5; 7; 8 czerwca o godz. 19.00. Dar ołtarza z okazji pielgrzymki to kielich i patena z drzewa oliwnego. Za tydzień w niedzielę będzie można nabyć specjalnie przywiezione różańce z Betlejem i Jerozolimy wykonane w drzewa oliwnego. Ofiary będą wsparciem dla działań materialnych w parafii /spłata konstrukcji aluminiowo-szklanej/.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

15. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu ogłasza nabór na podyplomowe studia teologiczno katechetyczne dla sióstr zakonnych i osób świeckich. Celem tych studiów jest uzyskanie uprawnień do nauczania religii. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej diecezji.

16. W sobotę /17 lutego 2018 r./ odbędzie się Diecezjalny Jubileusz Służby Zdrowia. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości