Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxIV Niedziela zwykła - 28 stycznia 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
31 stycznia /środa/ - wsp. św. Jana Bosko, prezbitera
2 lutego /piątek/ - Święto Ofiarowania Pańskiego – Msze św. z poświęceniem świec /gromnic/ o godz. 7.00 i 19.00
3 lutego /sobota/ - wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika – Msze św. z poświęceniem jabłek i błogosławieństwem świecami o godz. 7.00 i 19.00.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela lutego.
Adoracja eucharystyczna
w najbliższy I czwartek będzie trwała cały dzień i będzie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy wszystkich na modlitwę, jednocześnie prosimy chętnych o zapisanie w zakrystii swojego czasu adoracji w ciągu dnia, aby zapewnić stałą obecność osób przed Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź w I piątek
rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 18.00.
Adoracja eucharystyczna
w I piątek i I sobotę od godz. 18.00.
Zmiana tajemnic różańcowych
w niedzielę za tydzień o godz. 17.45.

4. W pierwszy weekend Wielkiego Postu /piątek-niedziela: 16-18 lutego 2018/ odbędzie się w naszej parafii KURS NOWE ŻYCIE prowadzone przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji z Lublina. Mając na miejscu okazję do udziału w takich spotkaniach bardzo zachęcamy do udziału. Dzisiaj przy wyjściu będą rozdawane ulotki dotyczące tego wydarzenia.

5. Zapraszamy do udziału w planowanym SEMINARIUM WIARY, który rozpoczniemy w środę po I Niedzieli Wielkiego Postu tj. 21 lutego. Seminarium będzie okazją do rozbudzenia swojej wiary oraz uproszenia Darów Ducha Świętego.

6. Z racji ferii zimowych oraz sesji egzaminacyjnej spotkania dla dzieci, młodzieży i studentów zostają odwołane.

7. Kilku chętnych ministrantów i lektorów uczestniczy w zimowym wyjeździe w Zakopanem razem z księdzem Adamem i ministrantami z Jarocina. Ministranci z największą liczbą punktów w służeniu otrzymali również parafialne dofinansowanie wyjazdu. Polecajmy ich pobyt w osobistej modlitwie.

8. Dziękujemy wszystkim uczestnikom nocnego czuwania na Jasnej Górze oraz wspierającym nas duchowo. Msze św. za pielgrzymujących będą sprawowane: 15; 16; 17; 19; 21.05.2018 r. o godz. 7.00.

9. W dniach 31 stycznia-7 lutego br. /od środy/ wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej z grupą 102 osób. Polecamy pielgrzymkę Waszym modlitwą i zachęcamy do duchowej łączności. Na czas nieobecności zastępstwo w parafii podejmie ks. Bartłomiej Krzos.

10. W minionym tygodniu zamontowaliśmy drugi głośnik na korytarzu za szklanymi drzwiami. Ufam, że lepsza słyszalność pomoże w owocnym uczestnictwie we Mszy św. Jednocześnie bardzo dziękujemy za ofiary wspierające działania materialne w parafii: ul. Hutnicza 7; ul. PCK 8, przyjaciele parafii.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Wojtalę z ul. Ofiar Katynia 4. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości