Niedziela Świętej Rodziny - 31 grudnia 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
1 stycznia
/poniedziałek/ - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. w porządku niedzielnym.
2 stycznia
/wtorek/ - wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
6 stycznia
/sobota/ - Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/ - Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła w porządku niedzielnym. Taca na misje. W tym dniu odbędzie się w Stalowej Woli Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.30 w kościele Opatrzności Bożej a następnie przejście barwnego korowodu przy śpiewie kolęd do Rozwadowa OO. Kapucynów. Podczas Orszaków Trzech Króli w całej diecezji będą zbierane środki czystości i słodycze dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.
Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego
będziemy gościć z kolędami Chór Gaude Vitae ze Stalowej Woli. Występ chóru na Mszy św. o godz. 10.00 i także chwilę po niej.

2. Dzisiaj 31 grudnia Msza św. o godz. 18.30 zostaje odwołana.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w godz. 18.30.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela stycznia.
Adoracja eucharystyczna
w I czwartek będzie trwała cały dzień i zostanie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy wszystkich na modlitwę, jednocześnie prosimy o zapisanie w zakrystii swojego czasu adoracji w ciągu dnia, aby zapewnić stałą obecność osób przed Najświętszym Sakramentem.
Adoracja eucharystyczna
w I piątek od godz. 18.00.
w I piątek rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 18.00.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych połączona ze spotkaniem opłatkowym: rozpoczęcie spotkania o godz. 16.00.

5. W najbliższym tygodniu z wizytą duszpasterską /kolędę/ odwiedzimy:
2 stycznia 2018 – wtorek

/od godz. 15.00 dwóch księży/ ul. Ofiar Katynia 14; 16; 18; 19; 20; 21

3 stycznia 2018 – środa

/od godz. 15.00 dwóch księży/ ul. Ofiar Katynia 22; 23; 24; 25 i ul. Metalowców 4

4 stycznia 2018 – czwartek

/od godz. 15.00 dwóch księży/ul. Metalowców 7; 9; 11 /I-III klatka/

5 stycznia 2018 – piątek

/od godz. 15.00 dwóch księży/ ul. Metalowców 11 /IV klatka/, 13 /całość/.
Naszą wizytę poprzedzą ministranci. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Zachęcamy do obecności w domu wszystkich członków rodziny. Niech na stole znajdzie się krzyż, świece, poświęcona woda z kropidłem oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o pozostawienie zeszytów z religii. W związku z kolędą kancelaria będzie czynna bezpośrednio przed oraz po Mszy św.

6. Spotkanie Rycerzy Kolumba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

7. Spotkanie scholii dziecięcej wyjątkowo nie odbędzie się w najbliższym tygodniu.

8. Spotkanie odnoszące się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?” w środę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oparte jest na Piśmie świętym oraz modlitwie uwielbienia. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku.

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższy piątek /5 stycznia/: Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie. Obecność obowiązkowa.

10. Zapraszamy na Plenerowe Jasełka na Kochanach u Państwa Koczwarów 5 stycznia 2018 r. Wyjazd godz. 15.15, powrót ok. 20.00. Koszt przejazdu: 25 zł.

11. Zapraszamy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze w dniu 25/26 stycznia 2018 r. /czwartek/piątek/. Wyjazd o godz. 16.00 powrót na drugi dzień ok. 8.30. Koszt. 50 zł.

12. Na tablicy ogłoszeń umieszczono informację na temat darmowego kursu języka angielskiego oraz apel o pomoc dla p. Grzegorza Górskiego z Lipy. Zachęcamy do zapoznania się.

13. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w trakcie adwentu szczególnie przy śniadaniach roratnich oraz przy dekoracji i porządkach świątecznych.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.

15. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Zofia Koryga z ul. PCK 8, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…