III Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2017 r.

1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Msze św. roratnie – codziennie rano o godz. 6.00. Po Mszy św. roratniej zapraszamy wszystkich na adwentowe śniadanie.
Przed roratami zostaną zaśpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w godz. 18.30.

3. Adoracja eucharystyczna w czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

4. W niedzielę za tydzień /24 grudnia br./ w dzień Wigilii Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane tylko o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd oraz serdecznymi życzeniami. O godz. 24.00 zapraszamy na Mszę św. – PASTERKĘ.

5. Wizytę duszpasterską /kolędę/ rozpoczniemy bezpośrednio po świętach wg. kolejności: ul. Hutnicza, ul. Ofiar Katynia, ul. Metalowców i ul. PCK.
27 grudnia 2017 – środa

/od godz. 15.00 dwóch księży/ ul. Hutnicza 1a, 2, 3, 4, 5, 6

28 grudnia 2017 – czwartek

/od godz. 15.00 dwóch księży/ ul. Hutnicza 7; 9; 11; 10 /I i II klatka/

29 grudnia 2017 – piątek

/od godz. 15.00 jeden ksiądz/ul. Hutnicza 10 /III, IV i V klatka/

30 grudnia 2017 – sobota

/od godz. 9.00 jeden ksiądz/ ul. Hutnicza 10 /VI i VII klatka/, 13 /całość/
Naszą wizytę poprzedzą ministranci. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Zachęcamy do obecności w domu wszystkich członków rodziny. Niech na stole znajdzie się krzyż, świece, poświęcona woda z kropidłem oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o pozostawienie zeszytów z religii. W związku z kolędą kancelaria będzie czynna bezpośrednio przed oraz po Mszy św.

6. W zakrystii można otrzymać poświęcony opłatek na stół wigilijny.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali środki czystości na rzecz schronisk dla bezdomnych, które zebraliśmy z racji nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta.

8. Spotkanie dla scholii dziecięcej w środę o godz. 18.00.

9. Spotkanie ministrantów wyjątkowo w czwartek o godz. 17.00, lektorów o godz. 17.30.

10. Spotkanie grupy biblijnej połączone z modlitwą uwielbienia wyjątkowo w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

11. Uroczystość Opłatka Uniwersyteckiego Wydziału Zamiejscowego KUL we wtorek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00 a następnie spotkanie w Auli. Serdecznie zapraszamy.

12. Chorzy z Komunią św. świąteczną zostaną odwiedzeni 23 grudnia /sobota/ w godz. 9.00-12.00. Prosimy o zgłoszenie dodatkowo chorych, którzy nie są odwiedzani co miesiąc.

13. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli zaprasza małżonków na Walentynkowy Dzień Małżeński, który odbędzie się 10 i 11 lutego 2018 r. /do wyboru/ w naszej parafii i w Restauracji „Sezam”. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i na zaproszeniach, które są na stolikach.

14. Zapraszamy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze w dniu 25/26 stycznia 2018 r. /czwartek/piątek/. Wyjazd o godz. 16.00 powrót na drugi dzień ok. 8.30. Koszt. 50 zł.

15. Informujemy, że w dniach 24; 25; 26 i 31 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.

16. Z racji zaistniałych sytuacji informujemy, że parafia nie prowadzi żadnych zbiórek funduszy i rzeczy przez telefon. Wszystkie zbiórki zawsze są ogłaszane i realizowane w kościele. Bardzo prosimy być uważnymi na wszelkich naciągaczy i oszustów.

17. Dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii: ul. Ofiar Katynia 1; 7; Metalowców 11; przyjaciele parafii.

18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego. Są także kalendarze na Nowy Rok z tematyką ŚDM Panama 2019 oraz świece Caritas na stół wigilijny.