Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxII Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
13 grudnia /środa/ - wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
14 grudnia /czwartek/ - wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. W okresie Adwentu, każdego dnia z wyjątkiem niedziel zapraszamy na Msze św. roratnierano o godz. 6.00. Po Mszy św. roratniej zapraszamy wszystkich na adwentowe śniadanie. Przed roratami zostaną zaśpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w godz. 18.30.

4. Adoracja eucharystyczna w czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

5. W zakrystii można otrzymać poświęcony opłatek na stół wigilijny.

6. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Michał Powęska, student w Instytucie Nauk Biblijnych KUL. Nauki rekolekcyjne głoszone są w czasie każdej Mszy św. Przewidziano dwa dodatkowe spotkania: dla młodzieży w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i dla rodziców we wtorek po Mszy św. wieczornej. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek. Plan rekolekcji jest na stoliku i na plakatach. Taca w poniedziałek i we wtorek będzie naszym podziękowaniem za wygłoszone rekolekcje.

7. Przez cały tydzień będzie trwało nawiedzenie relikwii św. Brata Alberta wraz z obrazami Jezusa Ecce Homo oraz świętego Alberta. Patron dzieł miłosierdzia mobilizuje nas do wsparcia potrzebujących, dlatego do piątku będziemy zbierać: 4 rzeczy – ręczniki; mydło; płyny do kąpieli i szampony, które zostaną przekazane do hospicjum oraz schronisk dla bezdomnych. Nawiedzenie odbywa się we wszystkich parafiach Polski związanych z Radami Rycerzy Kolumba oraz trwającym Rokiem św. Brata Alberta.

8. Spotkanie dla scholii dziecięcej w środę o godz. 18.00.

9. Spotkanie ministrantów wyjątkowo w czwartek o godz. 17.00, lektorów o godz. 17.30.

10. Spotkanie grupy biblijnej połączone z modlitwą uwielbienia w środę po Mszy św. wieczornej.

11. Prezydent naszego miasta zaprasza na Miejską Wigilię w niedzielę za tydzień na Placu Piłsudskiego o godz. 15.30. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

12. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli zaprasza małżonków na Walentynkowy Dzień Małżeński, który odbędzie się 10 i 11 lutego 2018 r. /do wyboru/ w naszej parafii i w Restauracji „Sezam”. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i na zaproszeniach, które są na stolikach.

13. Zapraszamy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze w dniu 25/26 stycznia 2018 r. /czwartek/piątek/. Wyjazd o godz. 16.00 powrót na drugi dzień ok. 8.30. Koszt. 50 zł.

14. Informujemy, że w dniach 24; 25; 26 i 31 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.

15. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz prezentów mikołajowych. Przekazaliśmy prezenty łącznie dla 90 dzieci.

16. Bardzo dziękujemy wszystkim za przekazane ofiary i dary na rzecz Szlachetnej Paczki. Udało się zakupić i przekazać wszystkie potrzebne rzeczy. Bóg zapłać.

17. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

18. Dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii: Róża II; III; V; ul. Hutnicza 13; przyjaciele parafii 3x.

19. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego. Są także świece Caritas na stół wigilijny.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości