Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxXXVII Niedziela zwykła - 8 października 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
9 października /poniedziałek/ - wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, Patrona diecezji
13 października /piątek/ - wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

2. W październiku serdecznie zapraszamy na wspólny różaniec: w dni powszednie o godz. 18.15 a w niedziele o godz. 17.45. Dzieci codziennie otrzymują okolicznościowe obrazki.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w trakcie różańca.

4. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 17.00.

6. Pierwsze spotkanie dla scholii dziecięcej w środę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą wspólnie śpiewać.

7. Duszpasterstwo Akademickie BASZTA zaprasza na cykl spotkań „Zwykli MISTRZOWIE życia” we wtorki po Mszy św. wieczornej. Spotkania będą świadectwem osób lub o osobach, które zwyczajnie a jednocześnie walcząc o mądrość w życiu odkrywają Boga. Najbliższe spotkanie pt. „Filozof też człowiek” poprowadzi ks. dr Bartłomiej Krzos. Zapraszamy.

8. Spotkanie odnoszące się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?” w środę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oparte jest na Piśmie Świętym oraz modlitwie uwielbienia. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku”: młodszych i starszych; silnych w wierze i tych, którzy czują się zagubieni.

9. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 17.30.

10. W najbliższy piątek 13 października /w ostatnim dniu objawień fatimskich/ odbędzie się w naszej wspólnocie modlitwa różańcowa na granicy parafii. Plan wydarzenia: Msza św. o godz. 19.00 a następnie o godz. 20.30 w wyznaczonych miejscach na granicy parafii osoby w parach, z zapalonym lampionem, odmawiają przypisaną część różańca świętego. Zakończenie modlitwy o godz. 21.00 zaśpiewanym lub wyrecytowanym indywidualnie Apelem Jasnogórskim. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w różańcu, aby otrzymać przydział miejsca modlitwy na granicy parafii. Do udziału zapraszamy parafian, przyjaciół parafii oraz środowisko akademickie. Pokażmy SIŁĘ RÓŻAŃCA.
Intencja modlitwy
: Dziękując za Boża opiekę nad parafią, przepraszamy za popełnione grzechy i prosimy o moc Ducha Świętego i wstawiennictwo Matki Bożej.

12. Za tydzień w niedzielę /15 października/ przypada Dzień Dziecka Utraconego, który w Stalowej Woli będzie połączony z pochówkiem dzieci utraconych. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Księży Michalitów z procesją na cmentarz i złożeniem ciał w Grobie Dziecka Utraconego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 31 stycznia – 7 lutego 2018 r. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii.

15. Serdecznie zapraszamy na film pt. „Dwie Korony” o św. Maksymilianie Marii Kolbe, 29 października br. o godz. 14.00 w kinie Ballada. Bilety w promocyjnej cenie 8 zł. do nabycia tylko w zakrystii.

16. Kolejne losowanie dla dzieci Misia MAURYCEGO odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00. W losowaniu biorą serca dzieci z dobrymi uczynkami. Jedno serce to dzieci z jednego domu, z jednej rodziny. Wylosowane dzieci zabierają Misia na tydzień do siebie i codziennie czytają przy Misiu Pismo Święte. W czerwcu wśród dzieci tych rodzin, które najwięcej razy przyniosą serduszka zostanie wylosowany Miś już na zawsze.

17. W zakrystii można złożyć podpis pod projektem ustawy chroniącej życie nienarodzonych chorych dzieci. Zachęcamy do poparcia.  

18. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

19. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii: ul. Metalowców 13; ul. PCK 8.

20. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.

21. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Helena Oczak z ul. Ofiar Katynia 25 i śp. Jan Woźnicki z ul. PCK 10. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości