XXVI Niedziela zwykła - 1 października 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
2 października /poniedziałek/ - wsp. św. Aniołów Stróżów
4 października /środa/ - wsp. św. Franciszka z Asyżu
5 października /czwartek/ - wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy – patronalne święto III róży różańcowej
7 października /sobota/ - wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.45.

2. W miesiącu październiku serdecznie zapraszamy na wspólny różaniec: w dni powszednie o godz. 18.15 a w niedziele o godz. 17.45. Dzieci codziennie otrzymują okolicznościowe obrazki. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy różańce dla dzieci przed I Komunią św.

3. Msza św. rozpoczynająca nowy rok akademicki 2017/2018 w poniedziałek /2 października/ o godz. 9.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.15 w trakcie różańca.

5. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota października.
Adoracja eucharystyczna
w I czwartek będzie trwała cały dzień od godz. 7.30 i będzie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym po różańcu. Po Mszy św. już adoracji nie będzie.

Zapraszamy wszystkich na modlitwę, jednocześnie prosimy chętnych o zapisanie w zakrystii swojego czasu adoracji w ciągu dnia, aby zapewnić stałą obecność osób przed Najświętszym Sakramentem.

Adoracja eucharystyczna
w I piątek i I sobotę od godz. 17.30.
w I piątek rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 18.00.
Chorych odwiedzimy z Komunią św.:
ks. Mariusz w I piątek od godz. 9.00, ks. Adam w I sobotę od godz. 9.00.

6. Spotkanie studentów Duszpasterstwa Akademickiego BASZTA w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

7. Spotkanie Rycerzy Kolumba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

8. Spotkanie odnoszące się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?” w środę po Mszy św. wieczornej. Spotkanie oparte jest na Piśmie Świętym, modlitwie uwielbienia i świadectwach żywej wiary. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku”: młodszych i starszych; silnych w wierze i tych, którzy czują się zagubieni.

9. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 17.30.

10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania /klasa 7 oraz II i III gimnazjum/ w piątek: 18.15 – różaniec, Msza św. i po niej spotkanie.

11. „Różaniec do granic” – to ogólnopolska akcja modlitwy różańcowej zaplanowana na dzień 7 października br. realizowana wzdłuż granic naszej Ojczyzny. Na wzór tego wydarzenia chcemy w dniu 13 października br. /w ostatnim dniu objawień fatimskich/ przeprowadzić modlitwę różańcową na granicy naszej parafii. Plan wydarzenia: Msza św. o godz. 19.00 a następnie o godz. 20.30 w wyznaczonych miejscach na granicy parafii /np. co 50-100 metrów/osoby w parach z zapalonym lampionem odmawiają sami przypisaną część różańca świętego. Zakończenie modlitwy o godz. 21.00 zaśpiewanym lub wyrecytowanym indywidualnie Apelem Jasnogórskim. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w różańcu, aby otrzymać przydział miejsca modlitwy na granicy parafii. Do udziału zapraszamy parafian, przyjaciół parafii oraz środowisko akademickie. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła rozdawane są ulotki dotyczące tego wydarzenia, ponadto prosimy koordynatorów poszczególnych bloków o pobranie ulotek i przekazanie wszystkim sąsiadom. Jest to bardzo ważna sprawa.
Intencja modlitwy
: Dziękując za Boża opiekę nad parafią, przepraszamy za popełnione grzechy i prosimy o moc Ducha Świętego i wstawiennictwo Matki Bożej.

12. Zapraszamy na doroczne diecezjalne spotkanie róż różańcowych w Bogorii k. Staszowa. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt: 30 zł. Wyjazd 7 października /sobota/ o godz. 9.30, powrót ok. 16.00.

13. Wyjeżdzających na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i na Warmię i Mazury informujemy, że początek pielgrzymki to Msza św. o godz. 5.00 w naszym kościele w sobotę 7 października.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 31 stycznia – 7 lutego 2018 r. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii.

15. Serdecznie zapraszamy na film pt. „Dwie Korony” o św. Maksymilianie Marii Kolbe, 29 października br. o godz. 14.00 w kinie Ballada. Bilety w promocyjnej cenie 8 zł. do nabycia tylko w zakrystii.

16. Na stoliku przy ołtarzu pojawił się bardzo duży MIŚ razem z misiowym plecakiem, w którym jest Pismo Święte. Miś czeka na dzieci, które zaproszą go do swojego domu. Wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 12.00 przynoszą zrobione serduszka z imieniem dla Misia oraz wypisanymi dobrymi uczynkami z całego tygodnia. Jedno serce to dzieci z jednego domu, jedna rodzina. Wylosowane dzieci zabierają Misia na tydzień do siebie i codziennie czytają przy Misiu Pismo Święte. Tydzień później przynoszą Misia do kościoła na godz. 12.00. Co tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 Miś będzie losowany do dzieci, które przyniosą serduszka z dobrymi uczynkami.
W czerwcu wśród dzieci tych rodzin, które najwięcej razy przyniosą serduszka zostanie wylosowany Miś już na zawsze.

17. Na korytarzu za szklanymi drzwiami można złożyć podpis pod projektem ustawy chroniącej życie nienarodzonych chorych dzieci. Zachęcamy do poparcia.

18. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

19. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii: ul. Metalowców 7.

20. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.