Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxXXV Niedziela zwykła - 24 września 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
25 września /poniedziałek/ - wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
27 września /środa/ - wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera
28 września /czwartek/ - wsp. św. Wacława, męczennika
29 września /piątek/ - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela, i Rafała
30 września /sobota/ - wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.45.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. Serdecznie zapraszamy na drugie z cyklu spotkań odnoszących się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?”. Spotkania będą bazować na modlitwie uwielbienia, Piśmie Świętym, świadectwach żywej wiary. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku”: młodszych i starszych; silnych w wierze i tych, którzy czują się zagubieni. W środę po Mszy św. wieczornej. Razem będziemy odkrywać Jezusa. Spróbujmy!

5. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 17.30.

6. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę za tydzień /1 października/ na Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.

7. „Różaniec do granic” – to ogólnopolska akcja modlitwy różańcowej zaplanowana na dzień 7 października br. realizowana wzdłuż granic naszej Ojczyzny. Na wzór tego wydarzenia chcemy w dniu 13 października br. /w ostatnim dniu objawień fatimskich/ przeprowadzić modlitwę różańcową na granicy naszej parafii. Plan wydarzenia: Msza św. o godz. 19.00 a następnie o godz. 20.30 w wyznaczonych miejscach na granicy parafii /np. co 50-100 metrów/osoby w parach z zapalonym lampionem odmawiają sami przypisaną część różańca świętego. Zakończenie modlitwy o godz. 21.00 zaśpiewanym lub wyrecytowanym indywidualnie Apelem Jasnogórskim. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w różańcu, aby otrzymać przydział miejsca modlitwy na granicy parafii. Do udziału zapraszamy parafian, przyjaciół parafii oraz środowisko akademickie. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła rozdawane są ulotki dotyczące tego wydarzenia, ponadto prosimy koordynatorów poszczególnych bloków o pobranie ulotek i przekazanie wszystkim sąsiadom. Jest to bardzo ważna sprawa.
Intencja modlitwy: Dziękując za Boża opiekę nad parafią, przepraszamy za popełnione grzechy i prosimy o moc Ducha Świętego i wstawiennictwo Matki Bożej.  

8. Pierwsze popielgrzymkowe spotkanie grupy św. Jadwigi Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w najbliższą sobotę /30 września/ o godz. 18.30 w Konkatedrze.

9. W najbliższy weekend zaplanowany jest męski wyjazd ministrantów w Bieszczady, Ustrzyki Górne oraz m.in. nad Solinę i zaporę wodną. W ciągu dwóch dni chłopcom dotrzymają marszu /w miarę możliwości/ ich tatowie. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu tych, którzy służą najbliżej ołtarza. Koszt 75 zł./os. jest połową całkowitych kosztów i zawiera przejazd, ubezpieczenie, nocleg w Ustrzykach, trzy posiłki, bilety wstępu. Zapisy w zakrystii.

10. Zapraszamy na doroczne diecezjalne spotkanie róż różańcowych w Bogorii k. Staszowa. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Koszt: 30 zł. Wyjazd 7 października /sobota/ o godz. 9.30, powrót ok. 16.00.

11. Wyjeżdzających na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i na Warmię i Mazury informujemy, że początek pielgrzymki to Msza św. o godz. 5.00 w naszym kościele w sobotę 7 października.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 31 stycznia – 7 lutego 2018 r. Są jeszcze trzy wolne miejsca. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii.

13. Na stoliku przy ołtarzu pojawił się bardzo duży MIŚ razem z misiowym plecakiem, w którym jest Pismo Święte. Miś czeka na dzieci, które zaproszą go do swojego domu. Wszystkie dzieci za tydzień na Mszę św. o godz. 12.00 przynoszą zrobione serduszka z imieniem dla Misia oraz wypisanymi dobrymi uczynkami z całego tygodnia. Jedno serce to dzieci z jednego domu, jedna rodzina. Wylosowane dzieci zabierają Misia na tydzień do siebie i codziennie czytają przy Misiu Pismo Święte. Tydzień później przynoszą Misia do kościoła na godz. 12.00. Co tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 Miś będzie losowany do dzieci, które przyniosą serduszka z dobrymi uczynkami.
W czerwcu wśród dzieci tych rodzin, które najwięcej razy przyniosą serduszka zostanie wylosowany Miś już na zawsze.

14. Na korytarzu za szklanymi drzwiami można złożyć podpis pod projektem ustawy chroniącej życie nienarodzonych chorych dzieci. Zachęcamy do poparcia.  

15. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont katedry w Sandomierzu.

16. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii: przyjaciele parafii z ul. Wańkowicza.

17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości