Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxXXIV Niedziela zwykła - 17 września 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
18 września /poniedziałek/ - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
20 września /środa/ - wsp. św. męczenników Andrzeja, prezbitera, Pawła i towarzyszy
21 września /czwartek/ - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
23 września /sobota/ - wsp. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera – patrona Rycerzy Kolumba

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. razem z rodzicami dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

5. Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. Doroczne przekazanie funkcji funkcjonariuszom Rycerzy Kolumba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

7. Serdecznie zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań odnoszących się do pogłębienia naszej wiary: „Wierzę w Chrystusa i Chrystusowi? I co dalej?”. Spotkania będą bazować na modlitwie uwielbienia, Piśmie Świętym, świadectwach żywej wiary. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku”: młodszych i starszych; silnych w wierze i tych, którzy czują się zagubieni. W środę po Mszy św. wieczornej. Razem będziemy odkrywać Jezusa. Spróbujmy!

8. Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu oraz na Warmię i Mazury w dniach 7-8 października br. Obecnie zapisujemy już na listę rezerwową.

10. Z racji otrzymania większej ilości miejsc w samolocie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 31 stycznia – 7 lutego 2018 r. serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii.

11. „Różaniec do granic” – to ogólnopolska akcja modlitwy różańcowej zaplanowana na dzień 7 października br. realizowana wzdłuż granic naszej Ojczyzny. Na wzór tego wydarzenia chcemy w dniu 13 października br. /w ostatnim dniu objawień fatimskich/ przeprowadzić modlitwę różańcową na granicy naszej parafii. Plan wydarzenia: Msza św. o godz. 19.00 a następnie o godz. 20.30 w wyznaczonych miejscach na granicy parafii /np. co 50-100 metrów/osoby w parach z zapalonym lampionem odmawiają sami przypisaną część różańca świętego. Zakończenie modlitwy o godz. 21.00 zaśpiewanym lub wyrecytowanym indywidualnie Apelem Jasnogórskim. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w różańcu, aby otrzymać przydział miejsca modlitwy na granicy parafii. Do udziału zapraszamy parafian, przyjaciół parafii oraz środowisko akademickie.
Intencja modlitwy: Dziękując za Boża opiekę nad parafią, przepraszamy za popełnione grzechy
i prosimy o moc Ducha Świętego i wstawiennictwo Matki Bożej.  

12. Na korytarzu za szklanymi drzwiami znajduje się wystawa dotycząca ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy do obejrzenia. Jednocześnie zachęcamy do złożenia podpisu poparcia projektu ustawy chroniącej życie nienarodzonych chorych dzieci. Listy poparcia znajdują się na stoliku za szklanymi drzwiami.

13. Wydział Zamiejscowy KUL w Stalowej Woli prowadzi rekrutację na studia. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej uczelni i w dziekanacie.

14. Parafia Trójcy Przenajświętszej księży Michalitów zaprasza w najbliższą sobotę na Rodzinny Piknik Parafialny „Z Aniołami na Zatorzu”. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

15. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii: ul. Ofiar Katynia 1

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.

17. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Danuta Kwaśnik z ul. Hutniczej 10. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości