Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxXXIII Niedziela zwykła - 10 września 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
13 września /środa/ - wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
14 września /czwartek/ - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
15 września /piątek/ - wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
16 września /sobota/ - wsp. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkanie funkcjonariuszy Rycerzy Kolumba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkanie grupy modlitewno-biblijnej w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.15.

7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. razem z rodzicami odbędzie się 17 września br. /niedziela/ po Mszy św. o godz. 12.00.

8. Dziękujemy prawie 150 osobom za udział we wczorajszej pielgrzymce na Jasną Górę. Msze św. za pielgrzymów będą sprawowane 21; 0 i 31.10.2017 r. o godz. 7.00 oraz 21; 22; 24.11.2017 r. o godz. 19.00.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu oraz na Warmię i Mazury w dniach 7-8 października br. Obecnie zapisujemy już na listę rezerwową.

10. W minionym tygodniu otrzymaliśmy informację o większej ilości miejsc w samolocie na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 31 stycznia – 7 lutego 2018 r. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii.

11. Prezydent Stalowej Woli zaprasza na obchody Jubileuszu 80-lecia COPu. Szczególne zachęcamy parafian oraz mieszkańców całej Stalowej Woli do udziału w Mszy św., która odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 na stadionie MOSiRu blisko ul. PCK. Intencja Mszy św.: Dziękczynno-błagalna za sprawy i o pomyślność naszego miasta. Szczegółowy program obchodów znajduje się na tablicy ogłoszeń.

12. Wszystkich młodych zapraszamy do udziału w XX Spotkaniu Młodych Diecezji Sandomierskiej, które odbędzie się w dniach 15-17 września br. w Nowej Dębie. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

13. „Różaniec do granic” – to ogólnopolska akcja modlitwy różańcowej zaplanowana na dzień 7 października br. realizowana wzdłuż granic naszej Ojczyzny. Na wzór tego wydarzenia chcemy w dniu 13 października br. /w ostatnim dniu objawień fatimskich/ przeprowadzić modlitwę różańcową na granicy naszej parafii. Plan wydarzenia: Msza św. o godz. 19.00 a następnie o godz. 20.30 w wyznaczonych miejscach na granicy parafii /np. co 50-100 metrów/osoby w parach z zapalonym lampionem odmawiają sami przypisaną część różańca świętego. Zakończenie modlitwy o godz. 21.00 zaśpiewanym lub wyrecytowanym indywidualnie Apelem Jasnogórskim. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału w różańcu, aby otrzymać przydział miejsca modlitwy na granicy parafii. Do udziału zapraszamy parafian, przyjaciół parafii oraz środowisko akademickie.
Intencja modlitwy: Dziękując za Boża opiekę nad parafią, przepraszamy za popełnione grzechy i prosimy o moc Ducha Świętego i wstawiennictwo Matki Bożej.  

14. Na korytarzu za szklanymi drzwiami znajduje się wystawa dotycząca ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy do obejrzenia.

15. Wydział Zamiejscowy KUL w Stalowej Woli prowadzi rekrutację na studia. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej uczelni i w dziekanacie.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości