Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxXXII Niedziela zwykła - 3 września 2017 r.

1. Seminarium Duchowne w Sandomierzu informuje wszystkich, którzy mają pragnienie służenia Chrystusowi jako kapłani oraz uzyskali świadectwo maturalne, że do dnia 11 września br. prowadzona jest rekrutacja na pierwszy rok studiów. Wszelkie potrzebne informacje uzyskać można osobiście w seminarium (Sandomierz, ul. Żeromskiego 6), a także: telefonicznie: +48 511 413 002 lub drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na naszej stronie http://wsdsandomierz.pl/warunki-przyjecia”.

2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
8 września /piątek/ - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.45.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.30.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek września. Adoracja eucharystyczna przez cały dzień będzie zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym przez wieczorną Mszą św. Zapraszamy wszystkich na modlitwę, jednocześnie prosimy chętnych o zapisanie w zakrystii swojego czasu adoracji w ciągu dnia, aby zapewnić stałą obecność osób przed Najświętszym Sakramentem.

5. Spotkanie Rycerzy Kolumba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie grupy modlitewno-biblijnej w środę po Mszy św. wieczornej.

7. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.15.

8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższy piątek /8 września br./: Msza św. o godz. 19.00 i po niej spotkanie.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. razem z rodzicami odbędzie się 17 września br. /niedziela/ po Mszy św. o godz. 12.00.

10. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. w naszej parafii dla szkół: Zespół Szkół im. Wł. Sikorskiego /szkoła pod basenem/ o godz. 8.30 oraz dla Szkół Katolickich o godz. 10.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców do duchowego przygotowania na czas pracy. Przypominamy o spowiedzi św. oraz podjęciu praktyki 9 pierwszy piątków miesiąca z komunią św. wynagradzającą.

11. Przypominamy, że autokarowa pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w najbliższą sobotę /9 września/: wyjazd o godz. 4.00.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu oraz na Warmię i Mazury w dniach 7-8 października br. Obecnie zapisujemy już na listę rezerwową.

13. Zapraszamy na film „FATIMA – ostatnia tajemnica” 3 września 2017 r. dzisiaj o godz. 14.30 w kinie Ballada w Stalowej Woli. Bilety w promocyjnej cenie 8 zł. do nabycia tylko w zakrystii. /3 zł. z ceny biletu jest wsparciem młodzieży przygotowującej się do wyjazdu na ŚDM PANAMA 2019/.

14. Prezydent Stalowej Woli zaprasza w dniach 8-10 września br. na obchody Jubileuszu 80-lecia COPu. Szczególne zachęcamy parafian oraz mieszkańców całej Stalowej Woli do udziału w Mszy św., która odbędzie się 10 września br. o godz. 15.00 na stadionie MOSiRu blisko ul. PCK. Intencja Mszy św.: Dziękczynno-błagalna za sprawy i o pomyślność naszego miasta. Szczegółowy program obchodów znajduje się na tablicy ogłoszeń.

15. Wszystkich młodych zapraszamy do udziału w XX Spotkaniu Młodych Diecezji Sandomierskiej, które odbędzie się w dniach 15-17 września br. w Nowej Dębie. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

16. Wydział Zamiejscowy KUL w Stalowej Woli prowadzi rekrutację na studia. Bliższe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej uczelni i w dziekanacie.

17. W trakcie zbiórki na rzecz poszkodowanych w czasie ostatnich nawałnic i wichur zebrano 1200 zł. Bardzo dziękujemy za życzliwość.

18. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii: ul. Ofiara Katynia 4; ul. Hutnicza 13; 24; ul. PCK 8

19. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.

20. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Aniela Paterek z ul. Ofiar Katynia 7. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości