XI Niedziela zwykła - 18 czerwca 2017 r.

21 czerwca /środa/ - wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
23 czerwca /piątek/ - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
24 czerwca /sobota/ - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2. Jutro /19 czerwca/ w katedrze w Sandomierzu zostaną udzielone święcenia kapłańskie. Jednocześnie przypada rocznica święceń prezbiteratu bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Polecajmy osobę biskupa oraz neoprezbiterów w osobistej modlitwie.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00 a dni powszednie o godz. 18.30.
W czasie oktawy Bożego Ciała nabożeństwa zakończone są indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.
W ostatnim dniu Oktawy, w czwartek, na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci, które otrzymają specjalne błogosławieństwo a także zostaną odmówione modlitwy dla egzorcyzmowania przyniesionej wody, soli i oleju. Po Mszy św. adoracji już nie będzie.

4. Planowany termin rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę 21-25 lipca 2017 r. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce ze Stalowej Woli na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia br.

6. Muzeum Jana Pawła II zaprasza na projekcję filmów o ks. Józefie Skoczyńskim w sobotę, 24 czerwca 2017 r. o godz. 19.00 i o ks. bp. Edwardzie Frankowskim w niedzielę, 25 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

7. Bardzo dziękujemy za udział we wczorajszym spływie kajakowym w Zwierzyńcu na Roztoczu. Było nas 90 osób. Bogu niech będą dzięki za dobrą słoneczną pogodę. Msze św. za uczestników wyjazdu będą sprawowane 22 i 24 lipca o godz. 7.00 oraz 14 i 16 sierpnia o godz. 19.00.

8. W okresie wakacji ze względu na obecność tylko jednego księdza w parafii prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św. lub po niej.

9. W okresie letnim pamiętajmy o godnym ubiorze do kościoła /m.in. zakryte ramiona, dłuższe spodnie/.

10. Zapowiedzi przedślubne znajdują się na tablicy ogłoszeń.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz leczenia p. Marka Waścińskiego. Na konto Caritas zostało przesłane 3 tys. zł.
Dziękujemy również za ofiary na kwiaty na Boże Ciało: ul. PCK 8; 10; ul. Metalowców 4; 7; 11; 13. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim, którzy pomogli przy organizacji Bożego Ciało.

12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.

13. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Stanisław Słupik z ul. Ofiar Katynia Hutniczej 10. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…