Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxNiedziela Trójcy Przenajświętszej - 11 czerwca 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13 czerwca /wtorek/ - wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
14 czerwca /środa/ - wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
15 czerwca /czwartek/ - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
17 czerwca /sobota/ - wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. 12 czerwca /poniedziałek/ przypada 18 rocz. wizyty papieża św. Jana Pawła II w Sandomierzu, a 13 czerwca /wtorek/ również 18 rocz. sprawowanej przy naszym ołtarzu przez św. Jana Pawła II Mszy św. beatyfikacyjnej w Warszawie 108 męczenników II wojny światowej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00 a dni powszednie o godz. 18.30.

4. Serdecznie zapraszamy na walne ogólnoparafialne spotkanie duszpasterskie. Wszystkich: parafian, środowisko akademickie, przyjaciół, którzy chcą jeszcze mocniej włączyć się w życie parafii – młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni, dzieci i młodzież zapraszamy jutro w poniedziałek 12 czerwca po Mszy św. wieczornej. Planowane zakończenie spotkania godz. 20.30. Zaproszony jest każdy, któremu leży na sercu styl i jakość życia naszej parafii. Parafia potrzebuje Ciebie i twojego serca. Zapraszamy.

5. Uroczystość Bożego Ciała /15 czerwca/ w tym roku przeżyjemy wspólnie z parafią księży Michalitów. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej, następnie przejście procesji ul. Ofiar Katynia, ul. Hutniczą i zakończenie przy naszym kościele. Zwracamy się z prośbą o zadbanie i przystrojenie trasy procesji. Prosimy również o przygotowanie dwóch ołtarzy: w ok. bloków ul. Hutniczej 9-11: parafian z ul. Ofiar Katynia i ul. Hutniczej oraz przy budynku kościoła: parafian z ul. Metalowców i PCK. Dzieci po I Komunii św. zapraszamy w strojach komunijnych: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami.
Msze św. w Boże Ciało w naszym kościele o godz. 8.00; bezpośrednio po procesji oraz o 18.30.

6. Zapraszamy na kajaki w Zwierzyńcu na Roztoczu 17 czerwca /sobota/. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok. 19.00. W programie przepłynięcie dwóch odcinków wzdłuż rzeki Wieprz oraz wspólne ognisko. Koszt: dorośli 50 zł.; młodzież i dzieci 30 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd autobusu z parkingu przy KULu na ul. Kwiatkowskiego.

7. Powstała inicjatywa rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.

8. Zapowiedzi przedślubne znajdują się na tablicy ogłoszeń.

9. Dzisiaj zbiórka przy wyjściu na rzecz leczenia p. Marka Waścińskiego. Wcześniej zebrane środki są bardzo dobrze wykorzystywane przy nieustanym oczyszczaniu i zabezpieczaniu otwartych ran. Średni miesięczny koszt używanych preparatów to ok. 3,5 tys. zł. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Bóg zapłać.

10. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz kwiatów na Boże Ciało: róże różańcowe I; II; III; IV; V.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.

12. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Jan Łysowski z ul. Hutniczej 10. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości