Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxZesłanie Ducha Świętego - 4 czerwca 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
5 czerwca /poniedziałek/ - Święto NMP Matki Kościoła
8 czerwca /czwartek/ - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – odpust u księży Michalitów.
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.45.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o 18.00.

3. W najbliższy czwartek /8 czerwca/ przypada dzień Świętej Jadwigi Królowej, współpatronki naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 19.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi O. Mariusz z klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku

4. Spotkanie Rycerzy Kolumba we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.15.

6. Szczegółowy program dzisiejszego pikniku OO. Kapucynów znajduje się tablicy ogłoszeń.

7. Bardzo dziękujemy za udział oraz wsparcie duchowe pielgrzymki do Lichenia. Msze św. za pielgrzymów będą sprawowane 10 i 11 lipca o godz. 7.00 oraz 24 i 25 lipca o godz. 19.00.

8. Zapowiadamy i zapraszamy na walne ogólnoparafialne spotkanie duszpasterskie. Wszystkich: parafian, środowisko akademickie, przyjaciół, którzy chcą jeszcze mocniej włączyć się w życie parafii – młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni, dzieci i młodzież zapraszamy w poniedziałek 12 czerwca po Mszy św. wieczornej. Planowane zakończenie spotkania godz. 21.00. Zaproszony jest każdy, któremu leży na sercu styl i jakość życia naszej parafii. Parafia potrzebuje Ciebie i twojego serca. Zapraszamy.

9. Zapowiadamy Uroczystość Bożego Ciała /15 czerwca/, którą w tym roku przeżyjemy wspólnie z parafią księży Michalitów. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej, następnie przejście procesji ul. Ofiar Katynia, ul. Hutniczą i zakończenie przy naszym kościele. Zwracamy się z prośbą o zadbanie i przystrojenie trasy procesji. Prosimy również o przygotowanie dwóch ołtarzy: w ok. bloków ul. Hutniczej 9-11: parafian z ul. Ofiar Katynia i ul. Hutniczej oraz przy budynku kościoła: parafian z ul. Metalowców i PCK. Dzieci po I Komunii św. zapraszamy w strojach komunijnych: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami.
Msze św. w Boże Ciało w naszym kościele o godz. 8.00; bezpośrednio po procesji oraz o 18.30.

10. Zapowiedzi przedślubne znajdują się na tablicy ogłoszeń.

11. Wyjazd dzieci po I Komunii św. na Święty Krzyż odbędzie za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00. Planowany powrót ok 19.00.

12. Zapraszamy na wyjazd na kajaki w Zwierzyńcu na Roztoczu 17 czerwca /sobota/. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok. 19.00. W programie przepłynięcie dwóch odcinków wzdłuż rzeki Wieprz oraz wspólne ognisko. Koszt: dorośli 50 zł.; młodzież i dzieci 30 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Dzisiaj zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na rzecz kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień będą zbierane do puszek, po raz drugi, fundusze na rzecz leczenia p. Marka Waścińskiego. Wcześniej zebrane środki są bardzo dobrze wykorzystywane przy nieustanym oczyszczaniu i zabezpieczaniu otwartych ran. Średni miesięczny koszt używanych preparatów to ok. 3,5 tys. zł. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Bóg zapłać.

14. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii: ul. Metalowców 4; ul. Hutnicza 13; ul. Ofiar Katynia 24

15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czas.

16. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Zofia Bis z ul. Ofiar Katynia 23. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości