Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxNiedziela Miłosierdzia Bożego - 23 kwietnia 2017 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
24 kwietnia /poniedziałek/ - Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski
25 kwietnia /wtorek/ - Święto św. Marka, Ewangelisty
29 kwietnia /sobota/ - Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
28 kwietnia /piątek/ przypada 25 rocznica święceń biskupich bpa Wacława Świerzawskiego. Polecajmy Jego osobę w osobistych modlitwach.

2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

4.   Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w czwartek po Mszy św. wieczornej. Po adoracji nastąpi błogosławieństwo egzorcyzmowanej wody, soli i oleju.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania /obowiązkowo dla uczniów III i II klasy gimnazjum/ odbędzie się w najbliższą środę /26 kwietnia/: Msza św. godz. 19.00 i po niej spotkanie. Bierzmowanie odbędzie się 14 maja 2017 r.

6. Spotkanie dla dzieci przed I Komunią św. w czwartek /27 kwietnia/ o godz. 17.00

7. Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek o godz. 16.15.

8. Serdecznie zapraszamy na film „CHATA” 29 kwietnia 2017 r. /sobota/ o godz. 14.00 w kinie Ballada w Stalowej Woli. Bilety w promocyjnej cenie 8 zł. do nabycia tylko w zakrystii.

9. Informujemy, że dzięki dobrowolnym ofiarom wielu osób podjęliśmy comiesięczną, przez pół roku, opiekę finansową dla 4 rodzin chrześcijańskich z Aleppo w Syrii /w tym jedna rodzina wzięta pod opiekę przez Rycerzy Kolumba/.
Jednocześnie dziękujemy za przekazane wsparcie na leczenie pana Marka Waścińskiego. Na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej została przesłane 6 tys. złotych. Państwo Waścińscy przekazują ogromne podziękowanie wszystkim darczyńcom. Msza św. za wszystkich ofiarodawców odbędzie się 19 maja br. o godz. 7.00 /akurat w dniu urodzin pana Marka/.

10. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich znajdujących się na stoliku: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Naszego Czasu.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości