Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxVI Marsz dla Życia i Rodziny - 5 czerwca 2016 r.

P6156159IMG 4029

Hasło „Każde życie jest bezcenne” towarzyszyło uczestnikom VI Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 5 czerwca 2016 r. w Stalowej Woli. Organizatorem Marszu było Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli. Wydarzenie rozpoczęto Mszą św. w kościele pw. Źródło Miłosierdzia Bożego sprawowaną przez księży z dekanatu. Po Eucharystii wyruszono w radosnym korowodzie ulicami miasta aż do rozwadowskiego klasztoru, gdzie rozpoczynał się doroczny piknik kapucyński.

W czasie przemarszu nie tylko wyrażano radość z życia ale także nawiązano do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży niosąc międzynarodowe flagi, transparenty oraz różnobarwne wiatraczki. Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe wiatraczki, długopisy oraz słodycze. Po drodze do idących dołączali mieszkańcy Stalowej Woli.

Patronat nad Marszem objęli biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz oraz prezydent miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny. Podczas Mszy św. śpiewały schole: akademicka studentów KUL oraz dziecięca parafii św. Floriana, przygrywała Orkiestra Dęta ze Zbydniowa, a przy organizacji pomagali m.in. Rycerze Kolumba, Wspólnota Ruchu Domowego Kościoła, harcerze ze Szczepu ZHP Bieszczadnicy z Woli Rzeczyckiej.

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości