Róże Różańcowe

Koła Żywego Różańca są wspólnotą, która pełni misję głoszenia Ewangelii przez modlitwę różańcową podejmowaną w intencjach Kościoła powszechnego jak i lokalnego. Żywy Różaniec składa się z ŻYWYCH RÓŻ. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w RÓŻY codziennie cały różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.

W naszej parafii istnieje do tej pory 5 Róż Żywego Różańca. Każda Róża składa się z 20 osób, a na jego czele stoi zelator. Nad wszystkimi RŻR rolę opiekuna sprawuje ks. proboszczi. W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 17.45  członkowie Róż wspólnie przed Najświętszym Sakramentem odmawiają jedną część Różańca Świętego. W czasie nabożeństwa podawane są intencje modlitewne: papieska, misyjna i parafialne. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem następuje wymiana pobłogosławionych tajemnic w ramach jednej Róży Różańcowej

Zadania wspólnoty:

• Odmawianie codziennie jednego dziesiątka różańca w intencjach papieskich ogólnych, misyjnych, bieżących sprawach parafii, naszego społeczeństwa i całego Kościoła.
  • Życie według Ewangelii, która jest fundamentem i źródłem życia chrześcijańskiego.
  • Udział w comiesięcznej zmianie tajemnic różańcowych.
  • Częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz udział w procesjach maryjnych.
  • Rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
  • Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła na wzór św. Dominika.
  • Zamawianie Mszy św. o błogosławieństwo dla członków Róż w rocznicę ich założenia oraz za zmarłe osoby należące do Róży.
  • Uczestnictwo w pielgrzymkach do sanktuariów Maryjnych.

Odpust zupełny dla członków Róż Żywego Różańca:

• Przyjęcie do Koła Żywego Różańca.
  • Uroczystość patronalna Róży
  • Narodzenie Pańskie.
  • Zmartwychwstanie Pańskie.
  • Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie.
  • Wniebowzięcie Matki Bożej.
  • Królowej Różańca św.
  • Niepokalane Poczęcie NMP.
  • Ofiarowanie Pańskie.

Odpust ten można uzyskać pod zwykłymi warunkami: spowiedź, komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., wyzbycie się wszelkiego zła i pragnienie wytrwania w łasce uświęcającej.

Róże Żywego Różańca:

I Róża - Matki Bożej Królowej Polski