Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide Likebox"Na rolkach i desce zdobądź miasto królewskie" - Światowe Dni Młodzieży w Stalowej Woli - 18 października 2015 r.

PA180061

Niedzielne popołudnie 18 października br. było dla mieszkańców Stalowej Woli wspaniałą okazją do poznania historii Światowych Dni Młodzieży w niekowencjonalny sposób. Impreza plenerowa nosiła nazwę „Na rolkach i desce zdobądź miasto królewskie: Światowe Dni Młodzieży 2016”. Każdy, kto umiał jeździć na rolkach, deskorolkach lub hulajnogach mógł wziąć w niej udział. Łącznie było prawie 80 uczestników a wydarzenie wspomagali wolontariusze z duszpasterstwa akademickiego, Gimnazjum i Liceum Katolickiego, Rycerze Kolumba, Straż Pożarna, Policja oraz ratownicy medyczni.

Każda zarejestrowana osoba otrzymała kartę uczestnictwa. Następnie uczestnicy przejeżdżając ok. 3 km ulicami miasta „zdobywali” 14 rozstawionych na trasie punktów – namiotów symbolizujących poszczególne miasta i państwa gospodarzy dotychczasowych Dni Młodzieży. Aby „zdobyć” miasto należało wysłuchać garść informacji o danych ŚDM i na karcie uczestnika przybić okolicznościową pieczątkę.

Zwieńczeniem udziału w wydarzeniu była weryfikacja otrzymania wszystkich pieczątek „miast”, odpowiedź na wylosowane pytanie sprawdzające wysłuchane wiadomości oraz dwukrotne wylosowanie nagród: związanych z ŚDM Kraków 2016 oraz gadżetów otrzymanych z ambasad Niemiec, Argentyny i Hiszpanii.

Organizatorami imprezy byli: parafia św. Jana Pawła II, Rycerze Kolumba oraz DA BASZTA KUL w Stalowej Woli.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i wolontariuszom! Do zobaczenia na ŚDM w Krakowie w lipcu 2016 r.

Dim lights

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości