Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide Likebox


 

Wigilia Paschalna - 4 kwietnia 2015 r.

DSC02282Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy tegoroczne obchody Zmartwychwstania Pańskiego. Po krótkim obrzędzie światła, razem z całym Kościołem słuchając bogatej liturgii Słowa Bożego rozważaliśmy wielkie dzieła, jakie Bóg uczynił względem ludzi. Następnie została poświęcona woda chrzcielna i odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, aby w ostatniej części obrzędów przystąpić do stołu eucharystycznego. /zdjęcia A. Pustelnik/
Zob. galerię z dzisiejszej liturgii.

 

Wielki Piątek Męki Pańskiej - 3 kwietnia 2015 r.

DSC02224W Wielki Piątek zgodnie ze starożytną tradycją w Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Celebruje się natomiast Liturgię Męki Pańskiej, która składa się z czterech części: liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
Zapraszamy do galerii z dzisiejszej liturgii.

 

Strona 14 z 17

Modlitwa o powołania do kapłaństwa

powołaniemodlitwa

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Polecamy

Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie

Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli utworzony w 2004r. kształci specjalistów pedagogiki, socjologii i inżynierii środowiska.

Odwiedź
Diecezja Sandomierska

Diecezja Sandomierska w internecie. Zapraszamy do odwiedzenia odświeżonego oblicza witryny diecezjalnej. Znajdziecie tam aktualności z życia diecezji, jej struktury i nie tylko...

Odwiedź
Szansa Spotkania

Gdzie i kiedy Bóg jest obecny w relacji  mężczyzny i kobiety? Dla większości katolików to pytanie trudne. Przyczyną jest brak  szacunku dla ludzkiego ciała, poprzez które Bóg przychodzi do człowieka.

Odwiedź