Podkarpacki Portal lubny

Ołtarz papieski

Parafianie z Patronem

Facebook Slide LikeboxWielki Piątek Męki Pańskiej - 3 kwietnia 2015 r.

DSC02224W Wielki Piątek zgodnie ze starożytną tradycją w Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Celebruje się natomiast Liturgię Męki Pańskiej, która składa się z czterech części: liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
Zapraszamy do galerii z dzisiejszej liturgii.

   

Niedziela Palmowa - 29 marca 2015 r.

DSC08380Obchody Wielkiego Tygodnia zostały rozpoczęte uroczystością Niedzieli Palmowej. Wierni z kolorowymi palmami zapełnili plac przy krzyżu misyjnym, gdzie dokonano ich poświęcenia. Następnie procesyjnie weszliśmy do koscioła, aby uczestniczyć w Eucharystii. Niedzielę Palmową określa się także jako Niedzielę Męki Pańskiej z racji odczytywanej Ewangeli przedstawiającej wydarzenia z męki i śmierci Jezusa.
Zob. zdjęcia.

 

Strona 13 z 15

Liturgia na co dzień

DA BASZTA

basztalogo

Czy ktoś nas widzi ?

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Polecamy

Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie

Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli utworzony w 2004r. kształci specjalistów pedagogiki, socjologii i inżynierii środowiska.

Odwiedź
Diecezja Sandomierska

Diecezja Sandomierska w internecie. Zapraszamy do odwiedzenia odświeżonego oblicza witryny diecezjalnej. Znajdziecie tam aktualności z życia diecezji, jej struktury i nie tylko...

Odwiedź
Szansa Spotkania

Gdzie i kiedy Bóg jest obecny w relacji  mężczyzny i kobiety? Dla większości katolików to pytanie trudne. Przyczyną jest brak  szacunku dla ludzkiego ciała, poprzez które Bóg przychodzi do człowieka.

Odwiedź